رشته آموزش زبان انگلیسی

تعريف و هدف:
 هدف ازتشکيل دوره کارشناسي ارشدآموزش زبان انگليسي تربيت افراد واجد صلاحيت براي تدريس زبان انگليسي  دردانشگاه ها و موسسات آموزش عالي و برآوردن نيازهاي جامعه از نظرنيروي انساني متخصص در زمينه مسائل آموزش زبان وترجمه متون مختلف انگليسي به زبان فارسي و بالعکس يا ديگرمشاغل مربوط مي باشد. کساني که براي اين دوره انتخاب مي شوند ضمن تکميل معلومات قبلي خود راجع به جنبه هاي مختلف زبان بطور عام و زبان انگليسي بطور خاص با اصول نظري و روش ها و شگردهاي تدريس اين زبان در دانشگاه هاي ايران بعد از انقلاب و باعنايت به نيازهاي جامعه ،آشنایی مطلوب حاصل مي کنند.
توانايي‌هاي لازم براي فارغ‌التحصيلان:
تحصيل‌کنندگان در اين رشته بايد از سطح بالايي از دانش زبان عمومي برخوردار باشند. علاوه بر دارا بودن دانش زبان عمومي، بايد به مسائل مربوط به آموزش، تدريس و يادگيري زبان علاقه‌مند باشند. به طور کلي افرادي که وارد اين رشته مي‌شوند نه تنها بايد به زبان انگليسي علاقه‌مند بوده و از خواندن آن لذت ببرند، بلکه بايد به برخي مسائل روانشناسي و آموزشي نيز علاقه‌مند بوده و مهمتر از همه داراي پشتکار فراوان باشند.
زمينه‌هاي اشتغال:
فارغ‌التحصيلان اين رشته از نظر بازار کار شرايط نسبتاً مناسبي دارند.بيشتر فعاليت‌هاي آن‌ها به آموزش زبان مربوط مي‌شود.از تدريس در مؤسسات خصوصي آموزش زبان گرفته تا تدريس در دانشگاه‌ها، همکاري با مجلات و روزنامه‌هاي خارجي منتشر شده در داخل کشور، همکاري با صدا و سيما در بخش دوبله کردن فيلم‌هاي خارجي، همکاري با شرکت‌هاي مسافرتي به عنوان راهنماي ‌تور، البته بايد توجه داشت که هر دانشجويي صرفاً با پاس کردن واحدهاي دانشگاهي نمي‌تواند فرصت‌هاي شغلي خوبي داشته باشد بلکه اين امر بستگي به پشتکار و دانش فرد دارد.

تمامی حقوق این سایت برای فراگیر پیام نور محفوظ است